









































KAT EL MAR – Lagoon 450 Fly
KAT EL MAR – Lagoon 450 Fly är en unik katamaran som erbjuder den bästa seglingsupplevelsen. Båten är tillverkad år 2016. Det handlar om en rymlig och trevlig segelbåt. Så många underbara upplevelser har skapats på KAT EL MAR, som inger en ton av glädje och sköna seglingsupplevelser.
Du och ditt sällskap kan segla med den i Kroatien sommaren 2022, där ni utgår ifrån Marina Kastela i Split regionen.
Båten är lämpad att hyra för sällskap på upp till 8 personer, då den har 4 hytter. Varje hytt har mycket stora fönster som erbjuder utmärkt belysning och magnifik utsikt över omgivningen. Båtens inredning är toppmodern. Du sover skönt på KAT EL MAR – Lagoon 450 Fly då sängarna är bekväma och sköna. Denna vackra segelbåt är 13.96m lång och 7.84m bred.
Titta gärna på fler bilder och tänk dig bort till det Adriatiska havet. Tänk hur underbart det skulle kunna vara att segla med KAT EL MAR i Kroatien. Om du har några frågor inför din blivande bokning eller uppkommande resa, vänligen kontakta Alexander Jacobsson. Han kan hjälpa dig och ditt sällskap med att få ut det bästa av seglingsäventyret sommaren 2022.
Mer om båtens specifikationer kan du läsa längre ner på sidan. Exteriören står den ökände designern Patrick le Quément för, medans företaget Nauta Design har utformat interiören på båten. Skepps-arkitektur på Lagoon 450 Fly är gjord av det välrenommerade fransk baserade företaget VPLP design. Tveka inte att höra av dig till oss om du skulle ha några funderingar gällande att hyra KAT EL MAR – Lagoon 450 Fly eller något kring båtens specifikationer.
Vill du däremot segla med besättning kan du läsa mer om våra seglingsresor i Kroatien.
Bekvämligheter & utrustning
KAT EL MAR – Lagoon 450 Fly - 360° Visning
Ytterligare båttillägg
Extrafunktioner
{{ extra.price }} SEK