















MISS ALICE – Oceanis 51.1
MISS ALICE – Oceanis 51.1 är en modern segelbåt, tillverkad år 2018. Med spända linjer, ett nytt trappskrov och en snygg däckplan är Oceanis 51.1 den första i en ny generation. Lätt att hantera, bekväm och smart. Antalet tillgängliga anpassningar har ökats för att ge mer än 700 kombinationer.
Du och ditt sällskap seglar med MISS ALICE – Oceanis 51.1 i Kroatien sommaren 2022 och utgår ifrån SCT Marina Trogir.
Båten har 5 hytter och är således lämpad att hyra för sällskap på upp till 10 personer. Varje hytt har mycket stora fönster som erbjuder utmärkt belysning och magnifik utsikt över omgivningen. Båtens inredning är toppmodern och du sover tryggt på MISS ALICE då sängarna är bekväma och sköna. Denna vackra segelbåt är bland de större och är 15.94m lång samt 4.80m bred.
Titta gärna på fler bilder och tänk dig bort till det Adriatiska havet och hur underbart det skulle kunna vara att segla i Kroatien. Om du har några frågor inför din blivande bokning eller uppkommande resa, vänligen kontakta Alexander Jacobsson. Han kan hjälpa dig och ditt sällskap med att få ut det bästa av seglingsäventyret sommaren 2022.
Skulle du och ditt sällskap vilja läsa mer om båtens specifikationer kan ni göra det längre ner på sidan eller på båt tillverkarens hemsida. Tveka inte att höra av dig till oss om du skulle ha några funderingar gällande att hyra MISS ALICE eller något kring båtens specifikationer.
Vill du däremot segla med besättning kan du läsa mer om våra seglingsresor i Kroatien.
Bekvämligheter & utrustning
MISS ALICE – Oceanis 51.1 - 360° Visning
Ytterligare båttillägg
Extrafunktioner
{{ extra.price }} SEK